fot. PAP/Marcin Obara

P. Jaki: zarzuty ws. „Dzielnicy Przyszłość” są bezpodstawne

O sile projektu „Dzielnica Przyszłość” świadczy skala absurdalnych zarzutów i argumentacji, jakie od wczoraj się pojawiają – powiedział dziś Patryk Jaki.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy na konferencji  odniósł się do zarzutów dotyczących między innymi rzekomego planu niszczenia terenów zielonych.

Chodzi o projekt nowej, innowacyjnej 19. warszawskiej dzielnicy, który przedstawił wczoraj na konwencji Patryk Jaki. Nasi przeciwnicy formułują bezpodstawne zarzuty ws. Żerania, gdzie ma powstać dzielnica; to pokazuje, że nie potrafią czytać dokumentów planistycznych – ocenił Patryk Jaki.

 – Przykładowo Most Grota – tam jest obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje zabudowę usługową, mieszkaniową. Możecie państwo wybierać: albo betonowe płyty, albo zielona, ekologiczna, autonomiczna (…) dzielnica. Tak samo jest przy Porcie Czerniakowskim. Tam jest przystąpienie do planu (…), które pokazuje co? Na tym małym elemencie wyspy macie Państwo przeznaczenie: tereny sportowe i rekreacyjne, a tym bliżej Wisłostrady (…) studium przewiduje również zabudowę. My, tam również, zamiast twardej zabudowy – betonowej, jak to zwyczajnie bywa w Warszawie – proponujemy zielone, ekologiczne tereny, które idealnie wpiszą się w „Naturę 2000” – podkreślił Patryk Jaki.

Nowa dzielnica miałaby objąć teren prawie 800 ha. Jej cechami charakterystycznymi mają być m.in. całkowite elektroniczne sterowanie ruchem, uruchomienie transportu wodnego, niskoemisyjność i zeroemisyjność komunikacji publicznej oraz nowoczesny urząd.

RIRM

drukuj