fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] P. Jaki: Rzeczpospolita Europejska? Takie wypowiedzi trzeba traktować jako próby likwidacji Polski

Takie wypowiedzi trzeba traktować jako próby likwidacji Polski – powiedział w rozmowie z portalem Radia Maryja Patryk Jaki, poseł Parlamentu Europejskiego, komentując zapowiedź posła klubu Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska Krzysztofa Mieszkowskiego, który przyznał, że jest zwolennikiem utworzenia Rzeczpospolitej Europejskiej.

Patryk Jaki traktuje wypowiedzi zwolenników Rzeczpospolitej Europejskiej bardzo jednoznacznie – to likwidacja Polski.

Takie zapowiedzi trzeba traktować jako próba likwidacji Polski. Jeśli polski polityk chce likwidacji polskiego państwa, to sam sobie wystawia ocenę – zaznaczył poseł do Parlamentu Europejskiego.

Samo to, że Krzysztof Mieszkowski odnalazł miejsce w Koalicji Europejskiej, która wcześniej de facto mówiła o rozbiciu dzielnicowym Polski, również mówi samo za siebie. Z jednej strony mamy Zjednoczoną Prawicę, która chce silnego państwa, które coraz bardziej liczy się w Europie i na świecie, a z drugiej strony mamy Koalicję Europejską, gdzie są osoby, które opowiadają się za – de facto – wspomnianą likwidacją Polski – mówił Patryk Jaki.

Dla europosła Zjednoczonej Prawicy to nowa odsłona Targowicy, która pokazuje tylko, że wciąż znajdują się politycy, którzy fałszywie walczą o dobro Polski.

Polska niestety miała, jak spojrzeć na całą historię. Zawsze duże problemy z Targowicą, zawsze się znajdowały jakieś osoby, które może mówiły, że chcą dobra Polski, ale działały na rzecz jej całkowitego osłabienia – teraz jak widać również znajdują się tacy politycy. Najważniejsze jest to, abyśmy potrafili wybierać tych polityków, którzy – może mają swoje wady – ale chcą silnego państwa – podkreślił Patryk Jaki.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl