PAP/Marcin Obara

P. Jaki: Muzeum Żołnierzy Wyklętych będzie jednym z najnowocześniejszych w Europie

Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL będzie jedną z największych i najnowocześniejszych tego typu placówek w Europie – powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Uczestniczył on w prezentacji projektu wystawy stałej Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Dawniej mieściło się tam więzienie przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.

To będzie jedno z najważniejszych miejsc na muzealnej mapie Polski, pokazujące trudną historię naszego państwa, ale też siłę polskiego narodu – mówił wiceminister Patryk Jaki. Najważniejsze części wystawy stałej będą poświęcone Żołnierzom Wyklętym i więźniom politycznym.

To miejsce będzie absolutnie fantastyczne i wyjątkowe, nowoczesne, multimedialne. Pokażemy, jak wyglądała działalność konspiracyjna. Tworzymy nawet ziemiankę, do której każdy będzie mógł wejść i zobaczyć, w jakich warunkach musieli funkcjonować Żołnierze Wyklęci. Wszystko w nowoczesnej multimedialnej formie dla dzieci, młodzieży w każdym wieku. Do tego dojdą też szerokie części restauracyjne, gdzie to miejsce będzie żyło cały rok. Jesteśmy przekonani, że będą tu przyjeżdżały wycieczki z całego świata i całej Polski. To będzie jedno z najważniejszych miejsc na muzealnej mapie Polski, pokazujące trudną historię naszego państwa, ale też odwagę i siłę polskiego narodu – zaznaczył Patryk Jaki.

Wiceminister zaprosił również uroczystości związane z obchodami Dnia Żołnierzy Wyklętych, który będziemy obchodzić jutro.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl