fot. https://twitter.com/BalticPipe_PL

P. Naimski: Baltic Pipe ułożony na dnie Bałtyku w ponad 50 procentach

Gazociąg Baltic Pipe jest już ułożony na dnie Bałtyku w ponad 50 procentach. Informację o stanie prac przekazał w Myśliborzu Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, Piotr Naimski.

Minister uczestniczył tam w ten weekend w konferencji EKR-u poświęconej Europejskiemu Zielonemu Ładowi i Planowi Odbudowy Europy.

Budowa Baltic Pipe to jeden z elementów mający zapewnić nam bezpieczeństwo energetyczne. Jest to szczególnie istotne w kontekście amerykańsko-rosyjskiego porozumienia dotyczącego gazociągu Nord Steram 2.

Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, Piotr Naimski, mówił o tym, na jakim etapie jest układanie Baltic Pipe na dnie Bałtyku.

– Mogę Państwu powiedzieć, że w tej chwili mamy ułożoną już ponad połowę gazociągu na odcinku podmorskim. Proszę się nie martwić tym, że myszy i nietoperze w Danii mogą nam przeszkodzić. Nie, nie przeszkodzą nam – zapewnił Piotr Naimski.  

Gaz-System rozpoczął układanie gazociągu Baltic Pipe na Morzu Bałtyckim 27 czerwca. Do końca tego roku operator planuje zespawać i ułożyć na dnie Bałtyku 275 km gazociągu, który połączy wybrzeża Polski i Danii.

Pierwsza dostawa gazu z Baltic Pipe ma dotrzeć do naszego kraju jesienią przyszłego roku.

RIRM

drukuj