fot. PAP/Leszek Szymański

P. Jaki zapowiada powstanie 100 punktów ładowania samochodów elektrycznych w Warszawie

Do 2020 r. powstanie 100 punktów ładowania samochodów elektrycznych w Warszawie – zapowiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki. To jedno z trzech przedstawionych dziś zobowiązań dotyczących polityki antysmogowej.

Wiceminister sprawiedliwości na konferencji prasowej powiedział, że punkty ładowania aut elektrycznych powstaną w ramach programu Polskiej Grupy Energetycznej. Pierwszy pojawiłby się na terenie dzielnicy Praga-Północ.

– Od 2020 roku będzie w Warszawie 100 nowoczesnych punktów do ładowania samochodów elektrycznych. Po kilka punktów w każdej dzielnicy. To jest pierwszy konkret. Drugi to zwolnienie z opłat parkingowych właścicieli samochodów elektrycznych. Chcemy prowadzić tę formę komunikacji, ponieważ ona nie generuje spalin trujących nasze dzieci. Dodatkowo jest to forma, która nie generuje przekraczających norm hałasu. Jest to bardzo istotna kwestia z punktu widzenia poprawienia jakości życia mieszkańców Warszawy. Trzeci pomysł to system wypożyczania aut elektrycznych na minuty. Jestem przekonany, że z tego systemu będą mogły korzystać również osoby, które nie będą miały środków, aby zakupić samochód elektryczny – mówił Patryk Jaki.

We wtorek kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta zapowiedział m.in. likwidację wszystkich tzw. miejskich kopciuchów oraz wprowadzenie tzw. bonu antysmogowego dla osób, których nie stać na paliwa dobrej jakości. [czytaj więcej] 

Kolejne propozycje programu antysmogowego dla stolicy polityk ma przedstawić w piątek.

RIRM

drukuj