Warszawa: sprawowano Mszę św. żałobną w intencji prof. Bogusława Wolniewicza

Śp. prof. Wolniewicz starał się służyć mądrości, a przecież prawdziwą mądrością jest Bóg; można więc powiedzieć, że służył też na swój sposób Panu Bogu – mówił o. Andrzej Spławski w homilii podczas Mszy św. żałobnej w intencji prof. Bogusława Wolniewicza.

Wybitny filozof i logik, publicysta zmarł 5 sierpnia w wieku 89 lat.

W środowym nabożeństwie żałobnym, odprawianym przez ojca Andrzeja Spławskiego SJ w warszawskim kościele pw. św. Andrzeja Boboli, uczestniczyli członkowie rodziny prof. Wolniewicza, jego współpracownicy i mieszkańcy stolicy. Na nabożeństwie był również obecny podsekretarz stanu w MON Wojciech Fałkowski.

Na początku Mszy św. o. Spławski podkreślił, że jej uczestnicy chcą podziękować Bogu za dar życia śp. Bogusława Wolniewicza.

„Chcemy podziękować za to, że mieliśmy go między sobą, za wszelkie dobro jakiego mogliśmy dzięki niemu doświadczyć. (…)Wszyscy zawdzięczamy mu bardzo wiele w związku z jego twórczością i pracą. Dzisiaj chcemy za to powiedzieć: dziękujemy” – powiedział.

„Śp. profesor Wolniewicz starał się służyć mądrości, wpajać ją też swoim uczniom, przekazywać także poprzez swoje pisma. Tak, żeby ta mądrość była szanowana, pielęgnowana, kochana. A pamiętajmy, że tak naprawdę prawdziwą mądrością jest sam Bóg. Więc można powiedzieć, że służył też na swój sposób Panu Bogu – podkreślił o. Spławski w homilii.

PAP/RIRM

drukuj