II edycja Biegu Kobiet

W Łazienkach Królewskich w Warszawie trwa dziś II edycja Biegu Kobiet, która jest połączona z piknikiem wojskowym. Wydarzeniu towarzyszy hasło: „Dołącz do nas”.

W Biegu Kobiet rywalizują nie tylko panie. Zawody zostały podzielone na cztery kategorie wiekowe: trzy krótkodystansowe dedykowane są dzieciom i młodzieży. Z kolei dorośli spróbują swoich sił w biegu na 11 550 metrów. Dystans ten nawiązuje do liczby kobiet, które służą w Siłach Zbrojnych RP.

Grzegorz Zwierzchoń z sekcji organizacyjnej podkreślał, że w ramach wydarzenia przewidziano wiele atrakcji, które mają m.in. zachęcić do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego.

– Sporty siłowe, strzelectwo, zapasy, judo czy szermierka to cały przedział sportów reprezentowanych w polskiej armii, w której dużą rolę odgrywają kobiety, które uprawiają te sporty na co dzień. Piknik razem z biegiem ma pokazać atrakcyjność armii dla kobiet. Ma obalić mit, że wojsko jest tylko i wyłącznie dla mężczyzn – mówił Grzegorz Zwierzchoń.

Uczestnicy II Biegu Kobiet mają także okazję do tego, by zobaczyć sprzęt wojskowy oraz poznać sportowców, którzy pełnią również służbę w Siłach Zbrojnych RP.

Wydarzenie w Łazienkach Królewskich rozpoczęły się rano. Najpierw odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży.

Bieg organizuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl