Oświatowa Solidarność szykuje się do protestów

Decyzja w tej sprawie ma zapaść dziś na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Sekcji Krajowej w Warszawie. Uczestnicy spotkania ustalą formy manifestacji przeciwko zamrożeniu płac w oświacie na okres kilku kolejnych lat.

Związek skieruje też pismo do organów kontrolnych państwa ws. drastycznego ograniczenia liczby nagród Ministra Edukacji Narodowej dla nauczycieli.

Decyzja o proteście jest wynikiem akcji informacyjno-sondażowej, przeprowadzonej w szkołach – poinformował przewodniczący Oświatowej Solidarności Ryszard Proksa.

– Dotyczy ankiet, które wysłaliśmy w Polskę jeżeli chodzi o gotowość podjęcia akcji protestacyjnej przez środowisko oświatowe w związku z zamrożeniem płac. Te ankiety już mamy i na ich podstawie zwrócimy się do Rady Sekcji, bo tylko ona jest władna podjąć taką decyzję. Natomiast o formach protestu jakie może Sekcja Krajowa Oświaty podjąć w związku z zamrożeniem płac w oświacie zdecyduje nadzwyczajne posiedzenie rady zwołane właśnie w tym celu – powiedział Ryszard Proksa.

Związkowcy podczas protestu będą domagać się 9-cio procentowej podwyżki od 1 stycznia 2015 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl