Zgaśnie „Powstańczy ogień pamięci”

Zgaszeniem „Powstańczego ognia pamięci” zakończą się dziś wieczorem obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Zgodnie z tradycją symboliczny ogień płonie na Kopcu Powstania Warszawskiego przez 63 dni – tyle, ile w 1944 roku trwały walki na ulicach Warszawy. W uroczystości na Mokotowie uczestniczyć będą przedstawiciele stowarzyszeń kombatanckich, straży miejskiej, harcerze, mieszkańcy Warszawy, a także przedstawiciele władz.

Z kolei przed południem odbędzie się uroczystość nadania imienia Bohaterek Powstania Warszawskiego Gimnazjum Dwujęzycznemu nr 42 w Warszawie. Zgodnie z przepisami decyzję o nadaniu imienia szkole podejmuje jej organ prowadzący na wniosek rady szkoły lub wspólny wniosek rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego.

 

AN, PAP/Nasz Dziennik/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl