Masa Powstańcza przejedzie ulicami Warszawy

Szlakiem Powstańczej Poczty Polowej, przez warszawską Wolę i Śródmieście, z powrotem w okolice Muzeum Powstania Warszawskiego przejedzie w sobotę rajd rowerowy Masa Powstańcza 2012. Celem inicjatywy jest uczczenie 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Jak powiedziała Anna Kotonowicz, rzecznik prasowa Muzeum Powstania Warszawskiego, muzeum na różne sposoby czci pamięć powstańców warszawskich; „sześć lat temu wspólnie z Warszawską Masą Krytyczną wpadliśmy na pomysł, by także osoby, które lubią jeździć na rowerze, mogły oddać hołd uczestnikom zrywu. I stąd zrodziła się idea rowerowej Masy Powstańczej, w której co roku uczestniczy ok. 2 tys. osób. Odbywa się ona zawsze w pierwszą sobotę sierpnia” .

Tegoroczny rajd wiedzie szlakiem Powstańczej Poczty Polowej. „Na czele rowerzystów będzie jechał współpracujący z muzeum znawca tematyki Poczty Polowej Krzysztof Mikołajewski, który będzie opowiadał o jej funkcjonowaniu. Jego opowieści będą uzupełniane powstańczymi piosenkami pochodzącymi z płyt wydanych przez
muzeum.

Chętni do udziału w Masie Powstańczej mogą się jeszcze zapisać w dniu imprezy od godz. 14 w miejscu startu. Liczba osób jest jednak ograniczona, pozostało jeszcze ok. 250 miejsc. Uczestnicy przejazdu przed startem akceptują regulamin, odbierają pamiątkową koszulkę i o 17 ruszają w trasę. Czas trwania rajdu zaplanowano na ok. cztery godziny.

drukuj