Ostrowiec Świętokrzyski: odbyły się warsztaty „Zrozumieć Media”

W Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się dziś warsztaty edukacyjne dla młodzieży „Nowe Widnokręgi – Zrozumieć Media”. Poprowadzili je wykładowcy i szkoleniowcy WSKSiM oraz redaktorzy, montażyści i operatorzy z Radia Maryja i TV Trwam.

Organizatorami zajęć byli Radni Miasta i Powiatu – Małgorzata Krysa i Jarosław Czarnecki, I LO im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Na wykładach obecni byli uczniowie ostrowieckich szkół ponadgimnazjalnych.

Grzegorz Krysa, nauczyciel z Liceum im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim, podkreślał, że warsztaty są ważnym i cenny wydarzeniem, dzięki któremu młodzi ludzie stają się bardziej świadomi.

– Jakie narzędzia stosowane są przez dziennikarzy i jak media na nas oddziałują – bo wiemy, że żyjemy w świecie, w którym media dominują. Nasze postrzeganie świata następuje przede wszystkim przez media, a więc powinniśmy znać te mechanizmy i powinniśmy umieć krytycznie patrzeć na media po to, żeby z nich korzystać, żeby czerpać to, co jest cenne; żeby zdawać sobie też sprawę z tego, jakie zagrożenia płyną poprzez media – podkreślał Grzegorz Krysa.

Zajęcia dotyczyły dziennikarstwa prasowego, radiowego i telewizyjnego. Ich uczestnicy zapoznali się z wiedzą nt. tego, jak działają media. Mieli też możliwość wypróbowania swoich możliwości używając zaprezentowanego przez prelegentów sprzętu audiowizualnego.

„Wykładowca pokazał nam, jak wyglądał zrealizowany przez nas materiał oraz ujawnił nam małe zabiegi pozwalające na bardziej efektowne stworzenie reportażu” – napisała  uczestniczka warsztatów, Dominika Bugajska.

GALERIA

RELACJA DŹWIĘKOWA

Pobierz Pobierz

 

Dominika Bugajska/RIRM

drukuj