fot. Monika Szymborska/wsksim.edu.pl

[TYLKO U NAS] Z. Małkowicz o warsztatach muzycznych w WSKSiM w Toruniu: Muzyka, sztuka, słowo poruszają duszę i ducha. Młodzi ludzie mają świadomość, że ich śpiew, gra jest służbą

Warsztaty odbywają się już od wielu lat. Część młodzieży, która przybyła, już uczestniczyła w warsztatach muzycznych, co świadczy o tym, że byli zadowoleni z tego, czego się nauczyli (…). Muzyka, sztuka, słowo poruszają duszę i ducha. To kolejny dowód na to, że istnieje świat niematerialny. Młodzi ludzie mają świadomość, iż ich śpiew, gra jest służbą, bo jutro przyjadą uczestnicy innych warsztatów, a grupa muzyczna będzie posługiwała na Mszy świętej, uwielbieniu, dzieląc się swoimi talentami – mówił Zbigniew Małkowicz, muzyk, dyrygent, kierownik muzyczny Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczęły się dzisiaj warsztaty muzyczne dla młodzieży. Prowadzi je Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN.

– Warsztaty odbywają się już od wielu lat. Część młodzieży, która przybyła, już uczestniczyła w warsztatach muzycznych, co świadczy o tym, że byli zadowoleni z tego, czego się nauczyli. Mamy bardzo wiele młodych osób, które pięknie śpiewają, ale są z nami także instrumentaliści. Z zespołem jesteśmy w 5 osób i ja osobiście będę pracował nad śpiewem, przygotowaniem pieśni, które młodzież będzie śpiewała na Eucharystii. Na Rok Świętego Józefa przygotowujemy także specjalne uwielbienie ze świętym Józefem – wskazał Zbigniew Małkowicz, kierownik muzyczny zespołu LUMEN.

– Muzyka, sztuka, słowo poruszają duszę i ducha. To kolejny dowód na to, że istnieje świat niematerialny. Młodzi ludzie mają świadomość, iż ich śpiew, gra jest służbą, bo jutro przyjadą uczestnicy innych warsztatów, a grupa muzyczna będzie posługiwała na Mszy świętej, uwielbieniu, dzieląc się swoimi talentami – dodał.

Gość Radia Maryja zwrócił uwagę na kształtowanie młodego pokolenia właśnie poprzez warsztaty organizowane od wielu lat w WSKSiM.

– Wszyscy czerpiemy tutaj siły duchowe. Żyjemy w czasach, w których czujemy się jak w oblężonej twierdzy. Wszystko jest wywracane do góry nogami, ale to od nas zależy, czy ta twierdza wytrwa. Oby twierdza wytrzymała, a zło zaczęło odpływać. Kiedy się przechodzi korytarzami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i widzi się obrazy Bitwy pod Grunwaldem, to oddycha się wiarą oraz zdrowym świeżym powietrzem – powiedział muzyk.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Zbigniewa Małkowicza można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl