fot. M. Borawski

Otworzyć drogę do kariery

Rynek pracy na całym świecie, także i w Polsce, jest bardzo dynamiczny i stawia coraz większe wymagania, co wymusza wręcz potrzebę rozwijania kolejnych umiejętności w innych dziedzinach, tak by być elastycznym i konkurencyjnym względem innych.

Pomocne są w tym wszelakie studia podyplomowe oraz kursy doszkalające, które pozwalają nie tylko podnieść posiadane już kwalifikacje, ale także w razie potrzeby pomagają podjąć decyzję o zmianie zawodu. Potrzebę stałego dokształcania się widzi Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, która oferuje całą gamę kursów doszkalających i kierunków studiów podyplomowych.

WSKSiM, świadoma coraz większych trudności na rynku pracy w Polsce, jak i poza jej granicami, wychodzi także naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom osób poszukujących pracy, jak i tych, którzy już ją posiadają. Uczelnia, oferując wiele różnych kierunków studiów podyplomowych, jak również kursów doszkalających, pozwala osobom w różnym wieku i o wszelkich zainteresowaniach kontynuować naukę. Dlatego też wprowadza innowacyjne propozycje nauki, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Szkolenia specjalistyczne szansą dla wszystkich

Jedną z najnowszych propozycji Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej są dwudniowe szkolenia specjalistyczne, w których w sposób skondensowany przekazywana wiedza teoretyczna wykorzystywana jest od razu na zajęciach praktycznych. Proponowane dwudniowe szkolenia dotyczą: inwestowania, autoprezentacji, wystąpień publicznych oraz skutecznych negocjacji.

Pierwsze szkolenie prowadzone przez dr. Eryka Łona, ekonomistę i specjalistę w zakresie bankowości oraz rynku kapitałowego, przybliża funkcjonowanie giełdy, a także pokazuje ryzyka notowań, ich rodzaje. Jego uczestnicy poznają, kiedy należy inwestować w akcje lub obligacje.

W trakcie szkolenia „Sztuka autoprezentacji” będzie można zdobyć niezwykle istotną umiejętność przydatną w każdej sytuacji. Dzięki zajęciom prowadzonym przez Lidię Tkaczyńską, eksperta w zakresie komunikacji i profesjonalnego wizerunku, osoby w nim uczestniczące poznają szereg mechanizmów wpływających na to, jak jesteśmy postrzegani przez naszych rozmówców, co ma największy wpływ na to, jak wypadniemy m.in. podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Ponadto kursanci zostaną wyczuleni na znaczenie mowy ciała w komunikacji zawodowej, a także budowanie wizerunku poprzez wygląd zewnętrzny.

Z kolei red. Wojciech Gąssowski, twórca Polskiej Akademii Umiejętności w Polskim Radiu, poprowadzi szkolenie „Sztuka wystąpień publicznych”, w czasie którego wskaże zasady obowiązujące w czasie tego typu wypowiedzi. Kursanci zostaną profesjonalnie przygotowani do wystąpień przed mikrofonem i kamerą. Redaktor Gąssowski omówi specyfikę wypowiedzi medialnej, jak również zanalizuje i określi audytorium.

Dla tych, których interesują negocjacje, dyplomata Dariusz Sobków, były ambasador tytularny przy UE w Brukseli i były konsul generalny w Strasburgu, przybliży ich techniki. Wskaże na te, które są najczęściej wykorzystywane. Osoby, które zdecydują się na to szkolenie, poznają także modele negocjacji i zostaną przeszkoleni w prowadzeniu dialogu negocjacyjnego.

Bezkonkurencyjni na rynku pracy

Kursy doszkalające w WSKSiM cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Doceniany jest najwyższy poziom przekazywanej wiedzy i możliwość zdobywania jej od najlepszych profesjonalistów i na najwyższej klasy sprzęcie. Kolejnym ważnym atutem kursów oferowanych przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu jest stosunkowo niski koszt kształcenia. Wśród licznych propozycji pojawiają się m.in. kursy: fotograficzny czy redagowania gazetek parafialnych. Niezwykle interesujący jest kurs, dzięki któremu można zdobyć licencję pilota wycieczek.

Oferta WSKSiM bogata jest w liczne studia podyplomowe takie jak: dziennikarstwo, retoryka i komunikacja społeczna czy relacje międzynarodowe i dyplomacja, a także grafika komputerowa i techniki multimedialne. Aby móc rozpocząć naukę na studiach podyplomowych, trzeba legitymować się dyplomem ukończenia studiów wyższych bez względu na ich stopień. Z kolei różnego rodzaju kursy pozwalają każdemu na zdobycie nowych doświadczeń i wiedzy niezależnie od wcześniej zdobytego wykształcenia.

Dr Maria Laska prorektor WSKSiM

drukuj