Módlmy się o wybór dobrego Papieża

Wypowiedź ks. kard. prof. Stanisława Nagyego dla Radia Maryja

Stało się. Stała się wielka sprawa. Po kolejnej wielkiej sprawie w Kościele, jaką była wiadomość o tym, że Papież rezygnuje. Kościół cały czekał i świat cały czekał i oto ten moment nadszedł. Moment upragniony i wymodlony. Moment radosny, ale i moment dziejowy.

Pojawia się pytanie, jakiego otrzymamy Papieża? Na to pytanie można by  stawiać różne odpowiedzi. Trudno jednak udzielić odpowiedzi, ale na pewno ma być papieżem do wielkich rzeczy i wielkich spraw, które go czekają.

Tu trzeba umieścić nasze miejsce w całej sprawie. My tu mamy coś do powiedzenia. Naszą wielką modlitwę, żarliwą prośbę do Pana Boga, ażeby był to Papież na miarę czasów, na miarę tego, czego Kościół w tej chwili potrzebuje. I my tu możemy coś zrobić. I to jest najważniejsze, co w tej chwili trzeba zrobić: modlić się, żarliwie się modlić, żeby Bóg dał nam Pasterza na miarę czasów. Tyle mnie się nasuwa przy tej wielkiej okazji, jaką jest wiadomość fascynująca, że nastaną wybory i konklawe jest zadecydowane.

Wszystko to, co powiem może być tylko supozycją. Duch Święty pomyśli o tym; jak na to pytanie – jakie są dzisiaj potrzeby Kościoła? – odpowiedzieć. Potrzeba na pewno papieża na miarę tych, którzy odeszli. Potrzeba na pewno papieża świętego, potrzeba na pewno papieża pełnego mądrości, ale i gotowości do ofiary. A poza tym to tylko supozycja. Każda z nich może być za wielką, albo każda z nich może być za małą. Dlatego też myślmy tylko o tym, co wywiąże się z tej prośby Dzieci Bożych, które się modlą o Dobrego Ojca w momencie, kiedy się ważą losy Kościoła.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl