fot. PAP/Grzegorz Momot

Ostatni dzień XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju

W Krynicy-Zdroju dziś ostatni dzień XXIX Forum Ekonomicznego. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Europa jutra. Silna, czyli jaka?”.

Trzeciego dnia Forum kontynuowane są rozmowy i dyskusje podczas debat, paneli i prezentacji, w których łącznie bierze udział ponad 4 tys. osób ze świata polityki, biznesu i nauki.

Wśród uczestników dzisiejszych paneli i dyskusji znajdą się m.in. minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, szef CBA Ernest Bejda, szef BBN Paweł Soloch czy szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Stanowiska poszczególnych przedsiębiorstw i instytucji odwiedzi natomiast premier Mateusz Morawiecki. Wczoraj szef rządu odebrał nagrodę Człowieka Roku XXIX Forum Ekonomicznego. W swoim przemówieniu podkreślał rolę polskich przedsiębiorców.

– My mamy cudownych przedsiębiorców i to dla nich przede wszystkim jest ta nagroda. Rok 2018 to rok gospodarki, kiedy Polska pokazała „lwi pazur” i to zawdzięczamy przedsiębiorcom – tym, którzy „biorą byka za rogi”, biorą ryzyko na siebie i razem z naszymi wspaniałymi polskimi pracownikami są prawdziwymi autorami sukcesu Polski w 2018 i 2019 roku również – podkreślał Mateusz Morawiecki.

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Obrady są przygotowywane we współpracy z ponad 100 partnerami, wśród których znajdują się największe firmy wielu branż. Głównym partnerem Forum jest województwo małopolskie.

RIRM

drukuj