54. Festiwal im. Jana Kiepury

W Krynicy-Zdroju rozpocznie się dziś 54. Festiwal im. Jana Kiepury. W programie znalazły się koncerty pełne najpiękniejszych przebojów muzyki operowej i operetkowej, spektakle operetkowe i operowe, muzyka kameralna, koncerty młodych artystów oraz spotkania z gwiazdami. 

W ciągu ośmiu dni festiwalu na estradach i scenach Krynicy wystąpi plejada polskich i zagranicznych artystów. Wśród nich znajdą się m.in. Małgorzata Walewska i Andrzej Dobber, artyści znani są publiczności z największych scen świata, w tym ze słynnej Metropolitan Opera w Nowym Jorku. [więcej]

Tegoroczny program jest bardzo wszechstronny – podkreśla Tadeusz Pszonka, dyrektor artystyczny festiwalu.

– Przygotowałem poszczególne dni festiwalowe w sposób najbardziej różnorodny, jak tylko mogłem, ale także pod względem poziomu. Wydawało mi się, że ten festiwal, jako polska stolica kultury wśród wakacyjnych festiwali, musi mieć piękny i różnorodny program, aby wyrafinowana publiczność krynicka była ukontentowana i z przyjemnością przyjeżdżała na festiwal – wskazuje Tadeusz Pszonka.

Festiwal im. Jana Kiepury to największy letni festiwal w Polsce i jedno z największych tego typu wydarzeń w tej części Europy. Narodził się w Krynicy-Zdroju w 1967 roku. Ideą było upamiętnienie życia i twórczości wszechstronnego polskiego śpiewaka.

Festiwal im. Jana Kiepury organizowany jest przez Gminę Krynica-Zdrój i Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju.

RIRM

drukuj