fot. PAP/Hanna Bardo

Ostatni dzień kampanii

To już ostatni dzień kampanii. Dziś odbędą się ostatnie konwencje wyborcze. O północy rozpocznie się cisza wyborcza.

Były szef klubu PO-KO Sławomir Neumann przekonywał, że jego partia gotowa jest na szeroką koalicję antyPiS – nawet z Konfederacją.

– Można sobie wyobrazić zbudowanie takiego rządu, ratunku narodowego – mówił Sławomir Neumann.

Ta zapowiedź odbiła się szerokim echem. Wczoraj Sławomir Neumann wycofał się z tej deklaracji. Koalicji z Konfederacją nie wyobraża sobie lider PO Grzegorz Schetyna.

– Nie było, nie ma i nie będzie takiej możliwości – mówił Grzegorz Schetyna.

Do współpracy z Platformą po wygranych wyborach gotowy jest szef sztabu wyborczego Konfederacji Bartłomiej Pejo.

– Dopuszczamy możliwość, aby z każdą ówczesnych sił politycznych brać pod uwagę koalicję – powiedział szef sztabu wyborczego Konfederacji.

Inne stanowisko przedstawia jeden z liderów Konfederacji, prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki.

„Pan Neumann niech szuka kolegów w Tczewie, w Konfederacji ich nie znajdzie. Nie będziemy budować koalicji z patologiami III RP – napisał na Twitterze Robert Winnicki.

Tymczasem promowaniem działań Konfederacji zajęły się media liberalno-lewicowe, które dotychczas ją marginalizowały.

– Partie opozycji różnią się tylko pozornie. Mamy Platformę, mamy PSL, mamy SLD, mamy Konfederacje, ale oni wszyscy błyskawicznie zjednoczą się, jeżeli zobaczą, że będą mogli wspólnie wystąpić przeciwko PiS – wskazał poseł PiS, Maciej Małecki.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz nie bierze pod uwagę koalicji tylko z jedną partią.

– Nie jest nam po drodze z dzisiaj rządzącymi, bo chcieli nas wyeliminować z życia publicznego – zaznaczył Władysław Kosiniak-Kamysz.

Partia rządząca motywuje swoich wyborców do głosowania 13 października.

– Wybory wygrywa się przy urnie wyborczej, więc trzeba pójść na wybory – mówił szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński.

I prezentuje kolejny spot.

https://twitter.com/pisorgpl/status/1182270091976683522

„Przypominamy tym, którzy mogliby zapomnieć, że to już najbliższa niedziela, jeżeli im się nie chce, daj im argumenty, niech zagłosują dla ciebie” – słyszymy w spocie.

O znaczeniu tych wyborów mówił w Tarnowie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

– Naszym celem jest podniesienie zarobków Polaków. Uważamy, że jest to absolutnie konieczne – podkreślił Zbigniew Ziobro.

Ostatniego dnia kampanii PiS planuje trzy konwencje regionalne: dwie w województwie lubelskim – w Lubartowie i w Chełmie, a także na Podkarpaciu w Stalowej Woli. Koalicja Obywatelska ma swoją finałową konwencję wyborczą w Łodzi. SLD finał kampanii zaplanowało w Warszawie. Ostatnia  konwencja regionalna PSL-u odbędzie się w Wierzchosławicach.

 

TV Trwam News

drukuj