fot. PAP/Grzegorz Momot

B. Szydło: Nasze zobowiązania ws. reformy górnictwa zostały dotrzymane

Nasze zobowiązania, jeżeli chodzi o reformę górnictwa, zostały dotrzymane – mówiła w piątek przed kopalnią Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju europosłanka Beata Szydło (PiS). Była premier wyraziła przekonanie, że kontynuowanie przyjętej wobec tej branży drogi oznacza dla górnictwa dobrą przyszłość.

Jeżeli państwo nam zaufacie, jeżeli będziemy mogli przez kolejne lata realizować swoją pracę dla Polski, to na pewno branża górnicza będzie nadal rozwijana, będzie reformowana – tak, żebyśmy mieli szansę na to, żeby ten region się rozwijał, ale też to, co jest dla nas najistotniejsze, czyli bezpieczeństwo energetyczne Polski” – powiedziała Beata Szydło.

Była premier – jak mówiła – przyjechała do Jastrzębia-Zdroju, aby rozliczyć się z podjętych cztery lata temu wobec górnictwa zobowiązań, dotyczących reformy tej branży i zapewnienia jej stabilnej przyszłości.

Oczywiście to nie jest tak, że można wszystko od razu zrobić. Nawet te cztery lata, które dla niektórych wydają się długim czasem, w takiej branży jak branża górnicza, kiedy trzeba inwestować – to jest zaledwie jeden z pierwszych etapów, który trzeba podjąć” – mówiła Beata Szydło.

Ale jeżeli będzie kontynuowany ten kierunek, będzie kontynuowana ta droga, to wówczas jest szansa na to, żeby górnictwo miało dobrą przyszłość – żeby było zreformowane i żeby przede wszystkim było nowoczesne, bo też i o to nam chodzi” – podsumowała europosłanka.

Beata Szydło złożyła wiązankę kwiatów przed Pomnikiem Porozumienia Jastrzębskiego, upamiętniającą tę trzecią – po porozumieniach w Gdańsku i Szczecinie – umowę zawartą między strajkującymi w 1980 r. robotnikami a władzami PRL.

 

PAP

drukuj