B. Szydło do protestujących w Sejmie: Apelujemy o zakończenie protestu

Po raz kolejny apelujemy, aby zakończyć protest – zwróciła się wicepremier Beata Szydło do protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych i ich podopiecznych. Zadeklarowała, że rząd PiS jest otwarty i będzie prowadził rozmowy z przedstawicielami osób niepełnosprawnych.

Beata Szydło zwróciła się z apelem do protestujących rodziców podczas spotkania z mieszkańcami Świątnik Górnych (Małopolskie), którzy prosili ją o komentarz do trwającego w Sejmie protestu.

„Po raz kolejny apelujemy, aby zakończyć protest” – powiedziała wicepremier. Jak oceniła, już wiele powiedziano o proteście, wiele zamieszania wokół tej sprawy powstało.

Beata Szydło podkreśliła, że protestującym udało się zwrócić uwagę na problemy osób niepełnosprawnych. Zaznaczyła także, że rząd PiS już spełnił część oczekiwań środowisk osób niepełnosprawnych, np. podniósł rentę socjalną, ułatwił dostęp do rehabilitacji.

Wicepremier mówiła, że jest kilka grup osób niepełnosprawnych, które mają różne możliwości w dostępie do różnych świadczeń, ale na każdy przypadek należy patrzeć indywidualnie. Mówiła także o potrzebie uporządkowania orzecznictw dotyczących niepełnosprawności – nad czym rząd PiS pracuje.

„Jeśli nie dostosujemy systemu, to będzie nierówność” – podkreśliła.

„Zdajemy sobie sprawę, że to dopiero początek drogi” – powiedziała wicepremier do spraw społecznych. Zwróciła uwagę, że rząd PiS „naprawia system” po tych, którzy przez wiele lat poprzednich rządów nie zrobili właściwie niczego dla niepełnosprawnych. Teraz – stwierdziła wicepremier – część tych polityków „bardzo krzyczy, lansuje się”.

„W tej chwili my musimy nadrabiać ten czas, ale chcemy to robić w taki sposób, żeby nie było sytuacji, że ktokolwiek będzie czuł się pokrzywdzony, że ktoś nie otrzyma pomocy” – dodała Beata Szydło. Podkreśliła, że temat osób niepełnosprawnych jest dla rządu PiS niezwykle istotny i że najbardziej potrzebujący muszą otrzymać pomoc.

„Będziemy rozmawiać. Myśmy dotrzymali słowa. Pokazaliśmy, że słowa dotrzymujemy. Jest ze strony rządu pełna otwartość” – powiedziała wicepremier. Oceniła, że rozmowy z przedstawicielami osób niepełnosprawnych lepiej by przebiegały, gdyby były prowadzone w spokojniejszej niż teraz atmosferze.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl