fot. PAP/Radek Pietruszka

W środę komisja zatrudnienia PE wybierze przewodniczącego; Beata Szydło kandydatką

W środę komisja zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego wybierze swojego przewodniczącego. Była premier, europosłanka Beata Szydło (PiS) jest kandydatką na to stanowisko.

Frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w PE poinformowała w piątek w komunikacie, że w przyszłym tygodniu nominuje polską europosłankę Beatę Szydło do przewodniczenia komisji.

W czasie, gdy Beata Szydło była premierem – jak informuje EKR – w Polsce została podwyższona płaca minimalna, wprowadzono nowe zasiłki na dzieci i obniżono wiek emerytalny.

„Bardzo się cieszę, że otrzymałam nominację mojej grupy. W nadchodzącej kadencji pojawi się wiele wyzwań dotyczących zatrudnienia i kwestii społecznych na szczeblu europejskim, takich jak reformy Europejskiego Funduszu Społecznego i dalsze wdrażanie deklaracji w sprawie filaru europejskiego i praw socjalnych” – powiedziała Beata Szydło cytowana w komunikacie.

„Wierzę, że po przeprowadzeniu reform społecznych w Polsce posiadam niezbędne doświadczenie i mam nadzieję, że będę w stanie wykorzystać je, aby pomóc w kierowaniu pracami komisji i jej członków” – dodała była premier Polski.

Głosowanie w komisji odbędzie się w przyszłym tygodniu w środę w Brukseli.

PAP/EIEM

drukuj