fot. PAP/Andrzej Grygiel

Katowice: Trwa konwencja PiS „Myśląc: Polska 2019”

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczęła się trzydniowa konwencja Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem: „Myśląc: Polska 2019”. 

Konwencja ma być merytoryczną debatą z udziałem polityków i ekspertów. W ciągu trzech dni odbędzie się 16 sesji plenarnych oraz 60 paneli specjalistycznych, w których ma wziąć udział 400 mówców. Sesje tematyczne poświęcone będą m.in. takim zagadnieniom jak gospodarka, polityka energetyczna, polityka międzynarodowa, finanse publiczne, wymiar sprawiedliwości czy ochrona środowiska. 

– To będzie podobnie jak cztery lata temu, w tym samym miejscu, mniej więcej o tej samej porze, bo też w lipcu mieliśmy konwencję, na której była burza mózgów. I będzie burza mózgów, będzie takie mrowisko pomysłów – wskazał marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Podczas konwencji Prawo i Sprawiedliwość ma przedstawić zarys propozycji, które w kampanii wyborczej staną się podstawą programu.

– Celem jest przede wszystkim wygenerowanie nowych pomysłów, następnych pomysłów, też podsumowanie, też taka chwila refleksji, też taka zaduma nad tym, co zrobiliśmy – dodał marszałek Karczewski.

Konwencja zakończy się w niedzielę wystąpieniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który podsumuje spotkanie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj