Kasacja od wyroku ws. katastrofy hali MTK

Prokurator złożył kasację od wrześniowego wyroku Sądu Apelacyjnego w Katowicach w sprawie katastrofy hali Międzynarodowych Targów Katowickich. Chodzi o uniewinnienie b. członka zarządu spółki MTK Nowozelandczyka Bruce’a R.

W styczniu 2006 r. w wyniku zawalenia dachu hali MTK zginęło 65 osób, a ponad 140 zostało rannych. Była to największa w Polsce katastrofa budowlana. Sąd Apelacyjny w Katowicach we wrześniu wymierzył pięciu oskarżonym w tej sprawie prawomocne kary od 1,5 do 9 lat więzienia wymierzył. Bruce R. był jednym z uniewinnionych.

„Prokurator w kasacji domaga się uchylenia wyroku Sądu Apelacyjnego w Katowicach z dnia 21 września 2017 roku w tym zakresie. Zdaniem prokuratury, Sąd Apelacyjny w Katowicach niezasadnie uznał, iż oskarżony nie może ponieść odpowiedzialności karnej za zawalenie się hali, gdyż działał w usprawiedliwionym błędzie wyłączającym jego winę” – poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek.

Według prokuratury, takim ustaleniom sądu przeczą zgromadzone dowody oraz „zasady doświadczenia życiowego i logicznego rozumowania”, a sąd w tym zakresie dokonał dowolnej oceny dowodów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl