fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Opolskie: Mandat za wymuszenie przejazdu przez protestujących

Podczas piątkowej akcji protestacyjnej w Strzelcach Opolskich kierowca ciężarówki wjechał na przejście dla pieszych, zmuszając protestujących do zejścia z pasów. Jak poinformowało w sobotę biuro prasowe KW Policji w Opolu, sprawa trafi do sądu.

Do incydentu doszło w piątek wieczorem na drodze przechodzącej przez Strzelce Opolskie, gdzie w centrum miasta trwał protest osób niezgadzających się z ostatnim wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji.

W pewnym momencie stojąca przed pasami dla pieszych ciężarówka wolno ruszyła, zmuszając przechodzących przez jezdnię do zejścia z przejścia. Ciężarówkę zatrzymali widzący sytuację policjanci.

Pojazdem kierował 37-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, który odmówił przyjęcia mandatu. W tej sytuacji sprawę rozpatrzy sąd.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl