fot. PAP/Krzysztof Świderski

Opole: Trwa kolejna konwencja tematyczna PiS

W Opolu trwa kolejna konwencja tematyczna Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem politycy partii rządzącej omawiają propozycję dotyczące służby zdrowia. W spotkaniu uczestniczą m.in. prezes PiS-u Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski.

W nowym programie PiS-u reformie ochrony zdrowia poświecono kilkanaście stron. Szef resortu zdrowia podkreślił, że formacja, do której przynależy, jest wiarygodna.

Jednocześnie przypomniał, że poprzednicy z koalicji PO-PSL przez 8 lat nie mieli odwagi powiedzieć, że zdrowie to priorytet, dobro narodowe.

– Nie możemy mieć medycyny i zdrowia opartej tylko na biznesie. Zdrowie to nie jest produkt, który można wziąć, sprzedać, kupić, zahandlować. Nasza wizja służby zdrowia jest zupełnie inna. To służba zdrowia dla każdego, nie dla bogatego, ale dla każdego Polaka, gdziekolwiek on by nie mieszkał. O tym, że zdrowie nie było priorytetem Platformy Obywatelskiej ani PSL, niech świadczy choćby fakt, że nie inwestowali w ogóle w kadry. Wiadomo było, że jest zapaść w kadrach, katastrofa i nic z tym nie zrobili. Tutaj muszę oddać honor profesorowi Marianowi Zembali, który dostrzegł ten problem – mówi minister Łukasz Szumowski.

Wcześniej odbyły się już konwencje programowe w Łodzi i Katowicach, które były poświęcone rodzinie oraz rozwojowi przedsiębiorczości.

Po zakończeniu spotkania w Opolu liderzy PiS ruszą w objazd po kraju. Jarosław Kaczyński odwiedzi woj. lubuskie, a premier Mateusz Morawiecki – Wielkopolskę.

Do urn wyborczych pójdziemy 13 października.

RIRM

drukuj