ONZ zamyka Okna Życia

Komitet Praw Dziecka przy ONZ planuje skłonić PE, by ten wydał zakaz funkcjonowania okien życia w krajach UE, pomimo że nie ma takich uprawnień.

Propozycji tej sprzeciwia się Caritas Polska. W naszym kraju istnieje około 50 okien życia, gdzie matki mogą pozostawiać noworodki, których nie mogą z różnych powodów wychowywać same. Dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz powiedział, że okna życia to ostateczna alternatywa dla matek, które pozostawiając tam swoje dziecko mogą mieć pewność, że nie stanie się im krzywda.

– Okna życia przede wszystkim ratują życie dziecka. To dziecko jest natychmiast badane i adoptowane. To jest alternatywa, nie tylko cel sam w sobie, żeby kobiety oddawały dzieci do okien życia. Dotyczy to przypadków, gdy nie wiedzą co zrobić i decydują się nawet na wyrzucenie dziecka na śmietnik. Mówimy że poprzez zachowanie swojego dziecka, ochroni samą siebie, bo trzeba powiedzieć, że ona wtedy sama siebie ratuje – komentuje ks. Marian Subocz.

ONZ argumentuje, że okna życia są zachętą do pozbywania się dzieci. Tymczasem  dyrektor Caritas Diecezji Ełckiej ks. Dariusz Kruczyński mówi, że oddanie dziecka to przede wszystkim dramat wewnętrzny kobiet.

– Nie spotkałem nigdy, a pracuję 11 lat z takimi osobami, żeby kobieta oddawała lekko dziecko do adopcji. Oddanie dziecka, czy zostawienie go w oknie życia to naprawdę dramat ludzki. On rozgrywa się wewnątrz człowieka, to jest desperacja. Nie znamy przyczyn, dlatego byłbym ostrożny. Myślę, że pewne organa, które będą odpowiedzialne za normowanie prawa unijnego czy Polskiego nie dadzą się ogłupić – akcentuje ks. Dariusz Kruczyński.

Wypowiedź  ks. Mariana Subocza:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl