ONZ: ponad 3/4 mieszkańców Korei Płn. potrzebuje pomocy humanitarnej

Ponad trzy czwarte mieszkańców Korei Północnej potrzebuje jakiejś formy pomocy humanitarnej – alarmuje raport ONZ. Mimo prowadzonej przez władze w Pjongjangu polityki zmierzającej do samowystarczalności poważnym problemem pozostaje niedożywienie.

Autorzy raportu, zatytułowanego ,,Potrzeby i priorytety”, podkreślili, że sytuację 25 mln mieszkańców Korei Płn. pogorszyły susze, które w minionym roku zdziesiątkowały uprawy.

Niedożywienie jest poważnym problemem głównie wśród kobiet i dzieci poniżej pięciu lat. To jedna z podstawowych przyczyn śmiertelności i zachorowań kobiet i dzieci.

Produkcja rolna cierpi w Korei Płn. z powodu braku uprawnych ziem, degradacji gleby i nadmiernej eksploatacji oraz braku nasion, środków ochrony roślin i nawozów odpowiedniej jakości.

Według opracowania Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) w latach 2014-2016 liczbę mieszkańców Korei Północnej cierpiących z powodu niedożywienia szacuje się na 41,6 procent; w okresie 2005-2007 było to 35,5 procent.

Korea Północna doświadczyła katastrofalnego głodu w drugiej połowie lat 90. Według ONZ zmarły z tego powodu setki tysięcy ludzi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl