fot. unic.un.org.pl

ONZ otrzymało raport nt. stanu praw człowieka w Polsce

W ramach Powszechnego Przeglądu Okresowego ONZ, Polska przedstawiła na forum Rady Praw Człowieka w Genewie raport na temat stanu praw człowieka w Polsce, wskazując między innymi na programy „Za życiem” oraz „Rodzina 500 Plus”.

Raport na temat stanu praw człowieka w Polsce przedstawiła wiceminister spraw zagranicznych Renata Szczęch. Wiceszefowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych odniosła się do wybranych inicjatyw Polski na rzecz ochrony grup szczególnie wrażliwych, przywołując w tym kontekście programy „Za życiem” oraz „Rodzina 500 Plus”.

Renata Szczęch, mówiąc o programie „ Rodzina 500 Plus”, z którego korzysta obecnie 3,8 miliona dzieci, podkreślała, że program ten przyniósł zdecydowaną poprawę warunków materialnych rodzin. Z kolei odnosząc się do programu „ Za życiem”, wiceminister spraw zagranicznych mówiła, że program ten jest wielkim wsparciem dla rodzin. Program obejmuje pomocą te rodziny, w których rodzi się dziecko z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu, wypłacając jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tysięcy złotych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj