ONZ: liczba ofiar na Ukrainie przekroczyła 2 tysiące

Liczba ofiar śmiertelnych konfliktu na Ukrainie wzrosła w ciągu ostatnich dwóch tygodni niemal dwukrotnie i wynosiła 10 sierpnia 2086 – poinformowała w środę ONZ. Wcześniejsze dane z 26 lipca mówiły o 1129 zabitych.

„Oznacza to wyraźny trend wzrostowy” – powiedziała agencji Reutera rzeczniczka ONZ Cecile Pouilly. Według niej przeciętnie ponad 60 osób ginęło lub odnosiło rany każdego dnia, od kiedy w połowie kwietnia wybuchły walki na wschodzie Ukrainy. Rannych zostało prawie 5 tys. ludzi.

W „bardzo ostrożnym bilansie” zabitych i rannych uwzględniono ukraińskich żołnierzy, członków ugrupowań zbrojnych, a także cywilów – powiedziała Pouilly. Reuters pisze, że nie jest jasne, czy wśród ofiar są żołnierze rosyjscy.

PAP 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl