fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Obecność zmartwychwstałego Chrystusa w Jego Kościele daje łaskę świadectwa męczeństwa, z którego rodzą się nowi chrześcijanie oraz owoce pojednania i pokoju dla całego świata

Tradycyjnie jak w każdą niedzielę Ojciec Święty Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. Modlił się wraz z nimi o wytrwanie w wierze i braterskiej miłości. To ważne zwłaszcza w chwilach, w których mroki i burze życia podważają nasze zaufanie do Boga. 

Kościół w każdym czasie spotyka się z przeciwnymi wiatrami, niekiedy z bardzo trudnymi doświadczeniami – to jednak w tych momentach najbardziej jaśnieje świadectwo wiary, miłości i nadziei.

– To właśnie obecność zmartwychwstałego Chrystusa w Jego Kościele daje łaskę świadectwa męczeństwa, z którego rodzą się nowi chrześcijanie oraz owoce pojednania i pokoju dla całego świata – mówił Ojciec Święty Franciszek.

Papież Franciszek zaapelował do wspólnoty międzynarodowej o pomoc dla Libanu po katastrofalnej eksplozji w Bejrucie.

Ojciec Święty pozdrowił także uczestników Tour de Pologne, który w tym roku odbywa się ku czci św. Jana Pawła II w setną rocznice jego urodzin.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl