Papież Franciszek do Polaków: Wasza modlitwa i konkretne dzieło solidarności niech przynoszą wytchnienie prześladowanym za wiarę

Wasza modlitwa i konkretne dzieło solidarności niech przynoszą wytchnienie i wsparcie braciom i siostrom, którzy cierpią dla Chrystusa w różnych częściach świata – powiedział Ojciec Święty do Polaków.

 

Papież jak co tydzień spotkał się z wiernymi zgromadzonymi na Placu św. Piotra w Watykanie. W audiencji generalnej uczestniczyli także pielgrzymi z Polski. Biskup Rzymu nawiązał do zbliżającego się Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

– W najbliższą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodził 11. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym organizowany przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Konferencję Episkopatu Polski. W tym roku pomoc duchowa i materialna w sposób szczególny jest skierowana do chrześcijan w Sudanie Południowym. Wasza modlitwa i konkretne dzieło solidarności niech przynoszą wytchnienie i wsparcie braciom i siostrom, którzy cierpią dla Chrystusa w różnych częściach świata – powiedział Biskup Rzymu.

W rozważaniach Papież kontynuował cykl katechez poświęcony Dziejom Apostolskim. Ojciec Święty skupił się na misji św. Pawła w sercu Grecji, w Atenach.

Tutaj – jak wskazał Ojciec Święty – Apostoł „burzył się wewnętrznie na widok miasta pełnego bożków”. Zwrócił uwagę, że „zderzenie” Pawła z pogaństwem zamiast skłonić do ucieczki, pobudziło go do zbudowania pomostu, by nawiązać dialog z tą kulturą.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl