PAP/EPA

Papież Franciszek: Jest Bóg w niebie, który nas kocha tak, jak nikt nigdy tego nie uczynił i nie może uczynić

Jesteśmy umiłowanymi dziećmi Bożymi i nie ma nic, co mogłoby ugasić Jego namiętną miłość do nas – wskazywał Ojciec Święty Franciszek. Podczas audiencji generalnej Papież kontynuował cykl katechez poświęconych modlitwie „Ojcze Nasz”.

Wskazał, że aby zrozumieć, jak bardzo Bóg jest naszym ojcem, myślimy o postaciach naszych rodziców. Papież dodał przy tym, że zawsze musimy je „udoskonalić”, oczyścić.

Ojciec Święty zauważył, że nikt z nas nie miał doskonałych rodziców, podobnie jak my, z kolei nigdy nie będziemy doskonałymi rodzicami ani pasterzami.

Podkreślił, że nasze związki miłości zawsze przeżywamy pod znakiem ograniczeń, a także egoizmu, dlatego są one często skażone pragnieniami posiadania lub manipulowania innymi. Papież zwrócił uwagę, że jest jednak inna miłość, miłość Ojca „który jest w niebie”.

Nikt nie powinien wątpić, że jest adresatem tej miłości. Jeśli nawet nasz ojciec i matka nie kochali nas, to jest Bóg w niebie, który nas kocha tak, jak nikt nigdy tego nie uczynił i nie może uczynić – akcentował.

Papież tradycyjnie pozdrowił też pielgrzymów, w tym Polaków.

Serdecznie witam pielgrzymów mówiących po polsku. Nie zapominajcie nigdy, że jesteśmy dziećmi kochającego nas Boga. Modlitwa „Ojcze Nasz” pomimo braków w naszej miłości jest zawsze wielka. Niech was Bóg błogosławi – podkreślał Franciszek.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl