Niedzielne spotkanie Ojca św. Franciszka z wiernymi

Jesteśmy wezwani do przekazywania orędzia Zmartwychwstania napotkanym osobom, szczególnie cierpiącym i samotnym powiedział Ojciec św. Franciszek. Papież w niedzielę w Watykanie spotkał się z wiernymi na modlitwie „Regina Coeli”.

W rozważaniach przed modlitwą Biskup Rzymu nawiązał do Ewangelii o trzecim ukazaniu się zmartwychwstałego Jezusa uczniom na brzegu Jeziora Galilejskiego. Fragment ten opisuje cudowny połów ryb.

W tym kontekście Ojciec św. zwrócił uwagę, że obecność Jezusa przemienia wszystko: ciemność została pokonana przez światło, bezużyteczna praca staje się ponownie owocna i obiecująca, poczucie zmęczenia i opuszczenia ustępuje nowemu entuzjazmowi. Papież zauważył, że „od tej pory te same uczucia ożywiają Kościół, wspólnotę Zmartwychwstałego”.

– Wszyscy my jesteśmy wspólnotą Zmartwychwstałego. Jeśli na pierwszy rzut oka może się czasami wydawać, że ciemności zła i zmęczenie życiem codziennym przeważają, Kościół wie z całą pewnością, że wśród tych, którzy podążają za Panem Jezusem, świeci teraz światło Wielkanocy, które nigdy nie zachodzi. Wielkie orędzie zmartwychwstania napełnia serca wierzących głęboką radością, niezłomną nadzieją. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Także dzisiaj Kościół nadal głosi to świąteczne Orędzie. Radość i nadzieja nadal płyną w sercach, twarzach, gestach i słowach. Wszyscy my, chrześcijanie, jesteśmy powołani, aby przekazywać to przesłanie o zmartwychwstaniu tym, których spotykamy – zwłaszcza cierpiącym, samotnym, tym którzy znajdują się w niepewnych sytuacjach – mówił Ojciec św. Franciszek.

Na zakończenie południowego spotkania z wiernymi Papież Franciszek zaapelował także o uwolnienie wszystkich zakładników uprowadzonych w strefach konfliktów na świecie.

Drodzy bracia i siostry w duchu nadziei danej nam przez Chrystusa Zmartwychwstałego ponawiam mój apel o uwolnienie wszystkich osób porwanych w strefach konfliktu zbrojnego. Pragnę w szczególności wspomnieć kapłana salezjańskiego ks. Toma Uzhunnalil porwanego w Aden w Jemenie 4 marca – podkreślał następca Świętego Piotra.

Ks. Toma Uzhunnalil został porwany podczas ataku terrorystycznego w Jemenie na dom opieki prowadzony przez siostry ze zgromadzenia Misjonarki Miłości. Działania mające na celu uwolnienie kapłana obok rządu indyjskiego podejmują także jemeński rząd, służby watykańskie oraz zakon Salezjanów.

                                                                                                                                                           RIRM

drukuj