fot. PAP/EPA

Watykan: Zakończyło się spotkanie prezydenta Dudy z papieżem Franciszkiem

Przed godz. 11.00 w Watykanie zakończyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z papieżem Franciszkiem; rozmowa w cztery oczy trwała blisko pół godziny.

Prezydentowi – oprócz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy – towarzyszyli prezydenccy ministrowie Krzysztof Szczerski, Adam Kwiatkowski, Paweł Mucha, Andrzej Dera oraz minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Podczas spotkania doszło do wymiany podarunków. Andrzej Duda przekazał papieżowi kopię znajdującego się w Wilnie obrazu Jezusa Miłosiernego autorstwa Andrzeja Gosika, kosz z polskimi tradycyjnymi produktami żywnościowymi, które zostaną przez Stolicę Apostolską rozdane ubogim, oraz dwa albumy: o Krakowie oraz o „Apostołach Bożego Miłosierdzia”.

Z kolei papież przekazał prezydentowi kopię medalionu przedstawiającego plac Świętego Piotra sprzed ukończenia kolumnady Berniniego, podpisane w poniedziałek papieskie orędzie na Światowy Dzień Pokoju oraz cztery dokumenty papieskie, w tym adhortację „Radość Ewangelii”.

Papież Franciszek, żegnając się z Andrzejem Dudą, poprosił go o modlitwę. Prezydent zapewnił o modlitwie, w szczególności – jak mówił – w intencji Ojca Świętego modli się matka prezydenta. Papież przekazał wówczas dla niej pozdrowienia.

PAP/RIRM

drukuj