fot. www.nieplanowanewpolsce.pl

Sukces filmu „Nieplanowane”

Poruszający niejedno sumienie i atakowany przez środowiska proaborcyjne amerykański film ,,Nieplanowane” odnosi sukces w polskich kinach. Tylko w miniony weekend obejrzało go ponad 50 tysięcy widzów.

Zainteresowanie produkcją jest bardzo duże. W niektórych kinach po premierze brakowało na nią biletów, a w innych były one dostępne jedynie w pierwszych rzędach. ,,Nieplanowane” – jak informuje Rafael Film, dystrybutor obrazu w Polsce – będzie przez następny tydzień w większości kin bez zmian.

O tym, jakie głosy docierają od tych, którzy już obejrzeli amerykańską produkcję, mówiła Liliana Surma z Rafael Film.

– Przede wszystkim taki jeden wspólny głos, że ten film jest bardzo potrzebny nam wszystkim. Przede wszystkim jest on potrzebny kobietom i ja jako kobieta serdecznie wszystkie panie młodsze, jak i starsze zapraszam na film. To jest film bardzo pro-kobiecy, wzruszający i taki, który naprawdę dużo może zmienić. Jest to ponadto dzieło, które bardzo wiele rzeczy wyczyszcza w życiu kobiet, które tej aborcji dokonały. Takie głosy już w setkach maili do nas dochodzą. Mamy świadectwa zarówno mężczyzn jak i kobiet, które dokonały aborcji np. 20 lat temu, są to także świadectwa ojców, którzy stracili dzieci właśnie w wyniku aborcji. Bardzo się cieszę, że mężczyźni się odzywają i próbujemy stanąć wobec tego bardzo emocjonującego problemu razem – powiedziała Liliana Surma.

Film ,,Nieplanowane” trafił do polskich kin 1 listopada. Opowiada historię Abby Johnson, byłej dyrektor jednego z oddziałów Planned Parenthood, największego potentata aborcyjnego w USA. Produkcja odsłania sekrety skrywane przez tę organizację, która każdego roku zabija około 300 tysięcy nienarodzonych dzieci.

Środowiska pro-life zachęcają nauczycieli i katechetów do organizacji zajęć opartych o film ,,Nieplanowane”. Scenariusze takich lekcji są dostępne w sieci na stronach Human Life International-Polska i nieplanowanewpolsce.pl.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl