Premiera filmu „Zerwany Kłos” w Warszawie

W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się premiera filmu „Zerwany Kłos”. Jego twórcami są studenci i absolwenci WSKSiM w Toruniu, a producentem Fundacja Lux Veritatis.

Film opowiada historię błogosławionej Karoliny Kózkówny – polskiej męczennicy i patronki Ruchu Czystych Serc. Oprócz studentów uczelni zagrali w nim także znani polscy aktorzy.

Obecny na premierze o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja, nie krył radości z realizacji tego przedsięwzięcia.

– Piękne spotkanie, piękni ludzie – to jest to. Razem można uczynić wiele i tak trzeba, wszyscy razem. Bardzo wielu ludzi nad tym pracowało, ale gdzieś idea wyszła od kogoś. Myślę, że to właśnie od pana Witolda, a inni biorą to. Powinniśmy iść razem, cieszyć się z sukcesów drugiego człowieka. Trzeba, żebyśmy się odnajdywali, ale jest jeszcze tutaj coś innego, mianowicie mistrz i uczeń. Właśnie to było: mistrzowie i przy tych mistrzach ci, którzy studiują, mogą się czegoś nauczyć. Dziękujemy tym właśnie mistrzom i Wam wszystkim, że podejmujecie to. To jest piękne – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk.

Premiera filmu wpisuje się w rocznicowe obchody śmierci błogosławionej, przypadające 18 listopada. To także wotum wdzięczności za dar spotkania z Ojcem św. Franciszkiem w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży.

Autorem muzyki do filmu jest Krzysztof Aleksander Janczak. Konsultacji muzycznej udzielał Michał Lorenc.

Projekt powstał dzięki środkom z 1 proc. podatku.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj