Papież Franciszek pojedzie do Asyżu

Ojciec Święty Franciszek uda się 4 sierpnia, z okazji 800-lecia odpustu Porcjunkuli, z pielgrzymką do Asyżu. Poinformował o tym przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella.

Papież chce pomodlić się jak zwykły pielgrzym w bazylice Matki Bożej Anielskiej w Asyżu, która została wzniesiona nad kapliczką, zwaną Porcjunkulą. Nawiedzając kapliczkę 2 sierpnia, w jej święto patronalne można uzyskać odpust zupełny. W 1967 roku błogosławiony Paweł VI rozszerzył możliwość uzyskania odpustu na wszystkie kościoły świata. Będzie to druga wizyta Franciszka w Asyżu.

Nazwa odpustu „Porcjunkula” wywodzi się od zrujnowanego kościółka, który na początku XIII wieku Pan Jezus nakazał odbudować św. Franciszkowi. Kiedy święty modlił się w nim ukazała mu się Maryja z Jezusem i zapytała, co chciałby otrzymać. Wówczas Franciszek poprosił o łaskę zyskania darowania za grzechy, które musimy odpokutować w piekle lub czyśćcu, dla każdego, kto po spowiedzi i przyjęciu Komunii św. nawiedzi to miejsce.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl