Papież o nawróceniu: ludzie odczuwają potrzebę zmiany życia

O odczuwanej przez ludzi potrzebie zmiany życia mówił papież Franciszek w katechezie na temat nawrócenia podczas nadzwyczajnej audiencji generalnej w sobotę z okazji Roku Miłosierdzia. Uczestniczyło w niej 30 tysięcy osób.

Dowodem prawdziwego nawrócenia – mówił Papież – jest to, że „dostrzegamy potrzeby braci i jesteśmy gotowi wyjść im naprzeciw”.

„Ileż to razy odczuwamy potrzebę przemiany” – zwrócił uwagę Ojciec św.

Ile razy mówimy sobie: „muszę się zmienić, nie mogę tak dalej żyć, jeśli będę w życiu szedł tą drogą, to będzie ono bezowocne, bezużyteczne, nie będę szczęśliwy”. Ileż to razy nachodzą nas takie myśli – dodał.

Papież wskazywał, że to Jezus zachęca do tej przemiany po to, by można było stać się lepszym.

Nie stawiajmy oporu; tylko gdy otworzymy się na Jego miłosierdzie, znajdziemy prawdziwe życie i prawdziwą radość. Trzeba tylko otworzyć drzwi na oścież – podkreślił papież Franciszek.

„Zapewniam was, że będziemy bardziej szczęśliwi” – zakończył katechezę Ojciec św.

Papież zwracając się do Polaków przypomniał słowa Jezusa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

To poważne, zobowiązujące wezwanie dotyczy każdego. Niech wzbudzi w nas pragnienie przemiany życia. Odnowieni w duchu bądźmy dla świata ewangelicznym zaczynem prawdy, przebaczenia, miłosierdzia i pojednania – dodał.

Zgodnie ze swym zwyczajem podczas objazdu placu Świętego Piotra przed audiencją papież Franciszek zaprosił do papamobile czworo dzieci, z którymi następnie jeździł witając się z wiernymi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl