Odwołano posiedzenia komisji rodziny; K. Godek: to ucieczka przed tematem aborcji

Odwołano środowe i czwartkowe posiedzenia sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Odwołanie obrad to „unikanie rozmowy na temat projektu +Zatrzymaj aborcję+” – uważa pełnomocniczka obywatelskiego komitetu inicjatywy ustawodawczej Kaja Godek.

Obywatelski projekt zakłada zniesienie możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu. W środowym ani czwartkowym planie prac komisji nie było takiego punktu, ale – jak powiedziała PAP Godek – „publicznie było wiadomo, że będzie dziś składany wniosek o niezwłoczne rozpatrzenie tego projektu przez komisję”.

Informację o odwołanych posiedzeniach sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, podano na stronie internetowej Sejmu. W środę, o godz. 15.30 – czyli w porze, gdy miały się zaczynać obrady komisji polityki społecznej – Fundacja Życie i Rodzina zorganizuje pikietę przed Sejmem. Pełnomocniczka komitetu obywatelskiego „Zatrzymaj aborcję” zachęca też, by wszyscy, którzy chcą wesprzeć projekt podpisali petycję do posłów o niezwłoczne podjęcie nad nim prac. Podpis można złożyć na stronie Twojepetycje.pl. http://www.twojepetycje.pl/

„Najpierw tłumaczono, że projektu w ogóle nie ma w harmonogramie prac komisji przez najbliższe pół roku, potem przekonywano, że trzeba czekać na opinie rządowe. Okazało się, że takiego wymogu nie ma i teraz, po uzyskaniu jedynej koniecznej opinii – wydanej przez komisję sprawiedliwości w ostatni poniedziałek – należało niezwłocznie wprowadzić projekt pod obrady komisji polityki społecznej. Tymczasem jej posiedzenie odwołano” – powiedziała PAP Kaja Godek.

„Postrzegam tę sytuację jako kolejną odsłonę gry na zwłokę” – dodała

„Jak na ironię obchodzimy dziś Światowy Dzień Zespołu Downa, a politycy nie chcą zastopować rzezi na tych dzieciach, która codziennie odbywa się w polskich szpitalach w majestacie prawa. Kolejny termin, kiedy ma się zebrać komisja to 11-13 kwietnia. W międzyczasie zostanie zabitych kolejnych 70-80 dzieci” – powiedziała Kaja Godek.

Pierwsze czytanie projektu „Zatrzymaj aborcję” odbyło się na początku stycznia. Sejm skierował wtedy projekt do dalszych prac w komisji. Posłowie zdecydowali, by zajęła się nim komisja polityki społecznej i rodziny, z zaleceniem zasięgnięcia opinii komisji sprawiedliwości i praw człowieka. W poniedziałek komisja sprawiedliwości pozytywnie zaopiniowała projekt – opowiedziało się za nim 16 posłów, 9 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl