Fundacja Życie i Rodzina złoży w Sejmie projekt zakazujący tzw. aborcji

Fundacja Życie i Rodzina złoży w sierpniu do Sejmu projekt obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” –  poinformowała Kaja Godek z fundacji.

Działaczka pro-life zapowiedziała zbiórkę podpisów pod inicjatywą podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu na rzecz Prawa do Życia.

Eksperci dyskutowali wczoraj w Sejmie nad kwestią klauzuli sumienia w kontekście tzw. aborcji.

– To, co jest realnym problemem, jeśli chodzi o aborcję, to jest sytuacja dziecka. Lekarze i położna nie cierpią tak bardzo, jak cierpi dziecko. Dopóki mamy prawo takie jakie mamy, to nawet jeżeli damy lekarzom wolność sumienia, to niektórzy będą z niego korzystali. Natomiast dziecku jest wszystko jedno, czy je zabiją w jednym szpitalu czy w drugim. Korzystając z tego, że jesteśmy tutaj razem, chciałam powiedzieć, że będziemy składali projekt do marszałka Sejmu zakazujący aborcji. Planujemy to na sierpień. Od września planujemy zbiórkę podpisów pod tym projektem. To jest rozwiązanie, które tak naprawdę uwalnia nas od problemu klauzuli sumienia, jeśli chodzi o aborcję. To, o co tutaj proszę jakby i też zapraszam wszystkich do tego, aby projekt potraktować życzliwie – powiedziała K. Godek.     

Od października ubiegłego roku w Sejmie leży petycja złożona przez Polską Federację Ruchów Obrony Życia. Petycja zawiera także projekt ustawy, który przewiduje całkowity zakaz tzw. aborcji oraz zakaz sprzedaży i reklamowania środków o działaniu poronnym.

Obecne przepisy zezwalają na zabicie dziecka, gdy lekarze podejrzewają, że jest ono ciężko chore, gdy poczęło się wskutek czynu zabronionego lub gdy życie i zdrowie matki są zagrożone.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl