fot. pixabay.com

Biznes aborcyjny zamyka cztery placówki w Australii – brak personelu i zysków

Pozytywne zmiany w świadomości społecznej Australijczyków oraz popierana przez lekarzy, narastająca świadomość, że zabijanie dzieci w okresie prenatalnym w żaden sposób nie jest opieką zdrowotną, powodują, że przemysł aborcyjny w Australii jest zmuszony do walki o utrzymanie rentowności prowadzonych placówek. Topnieją ich zyski, a dochodowość z ich prowadzenia znalazła się pod znakiem zapytania. Znakomicie obrazuje to brutalną prawdę, że tzw. aborcji nikt nie oferuje altruistycznie, ale jest to lukratywny interes.

Australijski serwis informacyjny ABC News podał, że w czerwcu Marie Stopes Australia (po zmianie nazwy – MSI Reproductive Choices) ogłosiła, że pod koniec lipca br. cztery z jej placówek aborcyjnych zostaną zamknięte z powodu rosnących kosztów i niemożności znalezienia lekarzy i pielęgniarek chętnych do wykonywania tzw. aborcji. Placówki te znajdują się w Rockhampton, Townsville i Southport w Queensland oraz Newcastle w Nowej Południowej Walii.

Przeprowadzano tam około 500 tzw. aborcji rocznie. Jamal Hakim, dyrektor zarządzający Marie Stopes Australia, w swojej publicznej wypowiedzi za zamknięcie placówek obwinił pracowników medycznych ze względu na negatywne nastawienie do aborcji i niechęć do współpracy.

„Zawsze mamy wiele wakatów, więc chętnie zatrudniamy pielęgniarki i lekarzy, aby kontynuować wykonywanie usług (aborcyjnych)” – powiedział Jamal Hakim.

W ciągu ostatnich lat wiele stanów i terytoriów Australii zalegalizowało tzw. aborcje, z których wiele jest finansowanych przez podatników w ramach krajowego programu Medicare (ubezpieczenia zdrowotnego). Jamal Hakim jednak twierdzi, że to nie wystarcza i zgłasza postulat, aby rząd aktywnie promował i rozszerzał dostęp do tzw. aborcji, a nie tylko je zalegalizował.

„Dekryminalizacja aborcji oznacza, że ​​ nie jest to już problem przestępstwa, jest to jednak problem zdrowotny, a rządy mają tutaj wiodącą rolę do odegrania – niektóre zrobiły to lepiej niż inne” – powiedział ABC News.

Nie jest jasno sformułowane, czego konkretnie przemysł aborcyjny żąda od australijskiego rządu. Niektórzy aktywiści aborcyjni otwarcie naciskają na usunięcie prawa zapewniającego ochronę klauzuli sumienia i zaaprobowanie zmuszenia lekarzy i pielęgniarek do zabijania poczętych dzieci.

Marie Stopes International ma główną siedzibę w Anglii. Na początku tego roku zmienił nazwę na MSI Reproductive Choices, aby zdystansować się od dyskryminujących, rasistowskich i eugenicznych poglądów swojej założycielki. Ta sieć aborcyjna posiada 600 placówek w 37 krajach, gdzie kontynuuje dyskryminacyjną misję swojej założycielki Marie Stopes, zabijając miliony nienarodzonych dzieci. Raporty z przeprowadzonych inspekcji wykazują, że ma ona znikomy wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne kobiet zwłaszcza w Afryce. Na dodatek wokół tej organizacji wybucha skandal za skandalem w związku z nieudanymi aborcjami naruszającymi bezpieczeństwo kobiet.

W 2018 roku Marie Stopes raportowała wykonanie 4,8 miliona tzw. aborcji i usług opieki poaborcyjnej – prawie dwukrotnie więcej niż w roku 2012. Jej oficjalny dochód wyniósł 361 milionów dolarów. Dyrektor generalny tej organizacji jest podobno jednym z najlepiej opłacanych menedżerów organizacji charytatywnych w Wielkiej Brytanii. W 2018 roku ich roczny raport wykazał wypłatę 100 proc. premii dla dyrektora, podwajając jego pensję do 528 000 dolarów rocznie.

Znaleziono dowody, że Marie Stopes może wywierać presję na kobiety, aby zabijały swoje poczęte dzieci, zachęcając personel wypłacanymi premiami. Organizacja ta została również oskarżona o dokonywanie setek nielegalnych, niebezpiecznych tzw. aborcji w Afryce.

W 2017 roku rodzice i liderzy społeczności w Kitui w Kenii byli oburzeni, gdy dowiedzieli się, że pracownice Marie Stopes przychodziły do ​​szkoły ich dzieci i implantowały im środki antykoncepcyjne o długotrwałym działaniu, co dotyczyło nawet czternastoletnich dziewcząt bez wiedzy i zgody rodziców. W 2018 roku Niger (kraj zachodnioafrykański) nakazał zamknięcie wszystkich placówek Marie Stopes. Czytaj więcej [tutaj].

Human Life International – Polska/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl