fot. flickr.com

Obrońcy życia zgłaszają petycję w PE

Rozpoczął się proces zgłaszania petycji w sprawie obywatelskiej inicjatywy „Jeden z Nas”. Wczoraj, w Narodowy Dzień Życia, koordynatorzy akcji zainaugurowali swoje działania.

Petycja trafi do Parlamentu Europejskiego w grudniu. Wtedy też zaplanowana jest rewizja decyzji o odrzuceniu inicjatywy przez parlament. Sprawa obywatelskiej inicjatywy „Jeden z Nas” czeka też na rozpatrzenie przez Trybunał Sprawiedliwości UE.

Jakub Bałtroszewicz, sekretarz generalny Europejskiej Federacji „Jeden z Nas” mówi, że najpierw petycja zostanie zatwierdzona, następnie będą zbierane podpisy. Tym razem środowisk naukowych – zaznacza.

– Przez najbliższe miesiące będziemy pod nią zbierali podpisy już nie od ludzi, bo tych mamy 2 mln głosów, tylko będziemy chcieli zgromadzić wokół niej poparcie środowisk naukowych, medycznych, prawnych z całej Europy, tak, by w grudniu, kiedy Europejska Federacja spotka się w Paryżu, ta petycja została złożona w Parlamencie Europejskim. W związku z tym ważne jest, żebyśmy zbudowali odpowiednią presje poprzez właśnie tą petycję, na grudzień, kiedy w sposób formalny zostanie dokonana rewizja decyzji Komisji Europejskiej – powiedział Jakub Bałtroszewicz.    

Celem inicjatywy „Jedne z Nas” jest zakaz finansowania ze środków Unii Europejskiej – zabijania dzieci nienarodzonych,, a także badań naukowych, które niszczą życie nienarodzonych.

Mimo zebrania pod projektem niemal 2 mln podpisów wśród obywateli krajów unijnych – Komisja Europejska odrzuciła projekt.

RIRM

drukuj