fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Sejm o projekcie prawa restrukturyzacyjnego

Projektem prawa restrukturyzacyjnego zajmuje się dziś Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Rządowy projekt przewiduje ochronę firm, które są w trudnej sytuacji finansowej. Ma także na celu zachowanie miejsc pracy.

Poseł Marek Ast z Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka zapowiada, że politycy PiS-u, podczas posiedzenia komisji, wstrzymają się od głosu. Oczekują jeszcze na stanowisko związków zawodowych w sprawie ustawy.

Parlamentarzysta zauważa, że dotychczasowe regulacje wymagają zmian, ponieważ nie przystają do obecnych realiów gospodarczych.

– W podkomisji nie wprowadzono wielkich zmian do tego dokumentu. Stąd moja obawa, że jest to w zasadzie projekt ustawy o rozmiarach wręcz kodeksowych. Taki szybki proces procedowania budzi obawy, że rzeczywiście w samym projekcie może być sporo takich min – zaznaczył poseł Marek Ast.

Posłowie nie wykluczają złożenia poprawek do projektu ustawy podczas drugiego czytania. Zgodnie z zapowiedziami rządu, ustawa miałaby wejść w życie w czerwcu tego roku.

RIRM

drukuj