Dr Kawęcki: „Pucz” obnażył działanie totalnej opozycji

W poniedziałkowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja dr Krzysztof Kawęcki odniósł się do wydarzeń, jakie miały miejsce w Sejmie i przed nim 16 grudnia. Zdaniem wiceszefa Prawicy RP, dobrze się stało, że w telewizji publicznej został wyemitowany film pt. „Pucz”.

Cieszę się, że na antenie TVP został wyemitowany film „Pucz”. Obejrzało go ponad 3 mln Polaków. Wyraźnie widać, że tzw. opozycja – tzw., ponieważ standardy opozycji w innym państwie są zdecydowanie inne niż te, których jesteśmy świadkami – walczyła o swoje partykularne interesy, a nie o demokrację. Film Ewy Świecińskiej pt. „Pucz” mógłby równie dobrze nosić tytuł: Nienawiść. Ukazuje on, bowiem skrajną nienawiść osób protestujących. Z drugiej strony natomiast widzimy skoordynowaną akcję, którą realizują także media – wskazał wiceprezes Prawicy RP.

Mamy tu do czynienia ze zjawiskiem: media, ulica i zagranica – dodał.

Media kreują pewien wizerunek. Ulica, a więc ludzie bardzo podatni na te hasła, które głosi Nowoczesna czy też Komitet Obrony Demokracji. Podczas akcji z 16 grudnia pojawili się również prowokatorzy, którzy posługiwali się nie tylko wulgaryzmami, ale również różnego rodzaju hasłami, które uderzają w porządek prawny. Niektóre z tych haseł mogą spowodować nieobliczalne konsekwencje i skutki. Na filmie również bardzo dosadnie widać, jak dziennikarze komercyjnych stacji nakręcali tę całą sytuację – powiedział polityk.

Dr Kawęcki odniósł się również do lidera tzw. Komitetu Obrony Demokracji.

Postać Mateusza Kijowskiego jest już zupełnie groteskowa. Dla tygodnika „wSieci” siostra lidera KOD-u powiedziała m.in., że „jego łatwo jest trzymać za twarz, bo ma dużo za uszami. Jest zadłużony, więc nietrudno nim sterować za pomocą pieniędzy. To, co robi, jest bardzo szkodliwe. (…) Z każdego można zrobić lidera, jeśli zainwestuje się dużo pieniędzy” – powiedziała Marta Wiatr we wspomnianym wywiadzie. Sama idea KOD-u i jego lidera to jest oczywiście działanie decydentów nie tylko krajowych, ale i zagranicznych. Jest to również zjawisko marketingowe wypromowane przez media – zaznaczył.

Zdaniem wiceprezesa Prawicy RP, będą również kolejne działania różnych środowisk, które mają na celu obalić obecny rząd.

Myślę, że scenariusz, który jest realizowany w myśl idei: media, ulica i zagranica, szybko się nie zakończy. Sądzę, że będą podjęte kolejne próby reanimacji tych destrukcyjnych działań. Warto też zwrócić uwagę, że na przełomie stycznia i lutego nastąpi ujawnienie tzw. zbioru zastrzeżonego IPN. Ten zbiór zapewne rzuci wiele światła na złodziejską reprywatyzację, uwłaszczanie postkomunistów, nierozliczone afery, a być może nawet na niewyjaśnione do tej pory tajemnicze śmierci osób, które były niewygodne dla układu, który wytworzył się w Polsce po 1989 r. – podkreślił.

Destrukcyjne działania opozycji nie spotkały się z ogólnym poparciem społecznym – zaznaczył dr Kawęcki.

Protesty, które miały miejsce przed Sejmem, nie robiły szczególnego wrażenia, jakoby opozycja cieszyła się poparciem społecznym. Poza placem przy ul. Wiejskiej ludzie nie interesowali się tym, co się dzieje. Te działania interesowały tylko ludzi zbałamuconych, którzy od dawna wyznają zasady tej ideologii, którą głosi Nowoczesna czy KOD, ale nie było tam większego poparcia społecznego. Jestem przekonany, że nadal tego poparcia nie będzie. Krajobraz po puczu to jest kompromitacja opozycji, jej nieudolność i amatorszczyzna. Po tych protestach opozycja wyszła jeszcze bardziej podzielona niż przed ich rozpoczęciem – powiedział polityk.

Nie tylko Komitet Obrony Demokracji i Nowoczesna się skompromitowały, ale przede wszystkim wyszła na jaw bezsilność Platformy Obywatelskiej – dodał.

Prawo i Sprawiedliwość musi w tej sytuacji działać odpowiedzialnie i rozważnie – wskazał wiceprezes Prawicy RP.

Teraz trzeba działać bez zbędnych emocji. Nienawiść opozycji skierowana jest w formach wręcz wulgarnych w PiS, a w tym głównie w prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Nie można sobie pozwolić na błędy i zaniechania. Należy działać stanowczo, zgodnie z prawem i nie można pobłażać wszelkim działaniom, które prowadzą do anarchizacji życia publicznego – zaznaczył dr Krzysztof Kawęcki.

Całą rozmowę z ‘Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl