Dyrektor Lasów Państwowych: Powiedziałem delegacji PE, że środek tymczasowy stosujemy od 27 lipca 

Dyrektor generalny Lasów Państwowych, Konrad Tomaszewski, zdementował – jak określił – „przekłamanie, które pojawiło się w następstwie wczorajszego spotkania z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego”. Chodziło o rzekome zapewnienie przez Polskę o wstrzymaniu wycinki w Puszczy Białowieskiej.

Według relacji delegatów Parlamentu Europejskiego, strona polska mówiła o natychmiastowym wstrzymaniu wycinki w Puszczy Białowieskiej.

Podczas spotkania powiedziałem, że w Puszczy od 27 lipca stosujemy środek tymczasowy i będziemy go ewentualnie stosować w formie zmienionej – mówił Konrad Tomaszewski.

Dyrektor Lasów Państwowych zapewnił, że nie wypowiadał takich słów, jakie pojawiły się w relacjach ze spotkania z delegacją Parlamentu Europejskiego.

Wypowiedziałem słowa, które teraz chciałbym również przekazać Państwu; od 27 lipca Lasy Państwowe stosują środek tymczasowy i będą go stosować, ewentualnie w formie zmienionej, w wykonaniu wniosku o uzupełnienie środka tymczasowego. Czyli Lasy Państwowe realizują tylko działania ochronne, z zastosowaniem metod nieaktywnej gospodarki leśnej, i kształtują bezpieczeństwo publiczne w tych miejscach, w których kształtować bezpieczeństwo trzeba i należy, czyli w lasach gospodarczych – powiedział Konrad Tomaszewski.

Dyrektor generalny Lasów Państwowych wskazał też, że nie są prawdziwe informacje o wniosku Komisji Europejskiej o karę dla Polski za „naruszenie środka tymczasowego”.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM/TV Trwam News

drukuj