Obrady Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

Złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku rozpoczął się drugi dzień obrad Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Związkowcy w ten sposób uczcili 32. rocznicę Sierpnia ’80.

Wczoraj delegaci Komisji Krajowej Solidarności, z szefem związku na czele odpiłowali napis „imienia Lenina”, który widniał na bramie stoczni w Gdańsku.

Marek Lewandowski, rzecznik związku wyjaśnił, że były to porządki przed świętami.

„Najprościej mówiąc: jak zbliżają się święta to się robi porządki, więc postanowiliśmy posprzątać napis „im. Lenina”, tak abyśmy mogli spokojnie i godnie obchodzić kolejną rocznice powstania związku. „Lenin” trafił tam gdzie jest jego miejsce na śmietnik. I teraz już zupełnie spokojnie możemy złożyć kwiaty nie tylko pod krzyżami, ale także pod bramą nr.2” – podkreśla Marek Lewandowski.

Napis im. Lenina wisiał na bramie od maja z inicjatywy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z PO.

Maria Ochman, przewodnicząca Krajowej Sekcji Służby Zdrowia NSZZ Solidarność powiedziała, że życie pokazuje, iż od czasów sierpnia 80 w sprawach wielu ówczesnych postulatów, Polska się cofnęła i nie idzie w dobrym kierunku.

Stąd też wczorajsza decyzja delegatów Komisji Krajowej o aktywnym włączeniu się w marsz „Obudź się Polsko”, który ma się odbyć 29 września.

„Ta decyzja o marszu jest po to, aby zaprotestować wspólnie, aby rzeczywiście obudzić sumienia ludzi, którym wydaje się, że wszystko w Polsce już jest poukładane. Ten marsz jest szczególny, bo rzeczywiście chcemy w nim zamanifestować nie tylko poparcie dla wolnych mediów, nie tylko poparcie dla Radia Maryja, Telewizji Trwam, ale również dla wolności praw pracowniczych w ogóle wolności w Polsce. Jest sprawą fundamentalną dla tego nie może tutaj zabraknąć Solidarności” – powiedziała Maria Ochman.

Przypominamy, że trwa akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT przeciwko dyskryminacji TV Trwam.  W siedzibie Radia Maryja podliczono już 2 mln 348 tys. 579 podpisów.

Organizowane są także marsze w obronie katolickiego nadawcy. Najbliższy odbędzie w niedzielę, 2 września w Dzierżoniowie w woj. dolnośląskim.   Dotychczas w Polsce i za granicą odbyło się ponad 100 takich manifestacji.

 

Wypowiedź Marii Ochman:


Pobierz Pobierz

Wypowiedź Marka Lewandowskiego:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl