Obligacje rodzinne w ramach programu „Rodzina 500 plus”

Już od ponad tygodnia dostępne są obligacje skarbowe dla osób korzystających z rządowego programu wspierania rodzin „500 Plus”. Instrument ten ma pozwolić na zabezpieczenie przyszłości dziecka poprzez długoterminowe oszczędzanie. 

Obligacje oferowane przez Ministerstwo Finansów można wykupić na 6 lub 12 lat.  Ich oprocentowanie ustalano na poziomie stałym 2,6 proc. dla obligacji 6-letnich oraz 3 proc. dla obligacji wykupywanych na 12 lat.

Eksperci wskazują, że obligacje 500 plus są lepiej oprocentowane, niż te oferowane przez większość banków. Pozwalają też na większy zysk, niż znaczna część lokat bankowych.

To dobry wybór dla wszystkich osób, które chcą zapewnić swoim dzieciom spokojny start w dorosłe życie – wskazuje ekonomista Anna Milewska.

– Można odłożyć na studia, na kursy w szkole średniej – bo dzisiaj dzieci są małe. Pamiętajmy, że program „Rodzina 500 plus” nie dotyczy jedynie dzieci w wieku szkolnym, ale wszystkich dzieci, włącznie z oseskami. Zatem można inwestować w przyszłość swoich dzieci, które pójdą do szkoły. To jest dobra alternatywa – zaznacza Anna Milewska.

Cena jednej Rodzinnej Obligacji Skarbowej oferowanej przez Ministerstwo Finansów wynosi 100 złotych.

Obligacje rodzinne można kupować przez Internet i we wszystkich oddziałach banku PKO BP.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl