Gwiaździsta Procesja Różańcowa w całej Polsce

W kilkudziesięciu miejscach Polski przejdzie dziś Gwiaździsta Procesja Różańcowa w intencji Ojczyzny. Inicjatorami ogólnopolskiej kampanii modlitewnej są Stowarzyszenie ,,Nowa Ewangelizacja” i Odnowa w Duchu Świętym.

Maryja Gwiazda Nowej Ewangelizacji rozświetla nam drogę do Jezusa. Poprzez publiczną modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny mamy Ją w tym naśladować i rozświetlić tę drogę Polsce – wyjaśnia Małgorzata Stuła-Topolska, prezes Stowarzyszenia ,,Nowa Ewangelizacja”.

– Mamy rozświetlić polskie niebo podejmując publiczną modlitwę w intencji Ojczyzny po to, by Polacy zobaczyli Jezusa. Jeśli to się stanie, to przemieni się całe życie społeczne i narodowe, a przecież wszyscy tego chcemy. Papież Franciszek nawoływał: Wyjdźcie na ulice i głoście Ewangelię! Realizację tych słów rozpoczynamy od publicznych modlitw, które miały miejsce w ciągu wieków, np. 7 października obchodziliśmy rocznicę cudu w bitwie pod Lepanto. Wówczas [w 1571 r.] papież Pius V wezwał cały chrześcijański świat do modlitwy różańcowej w intencji zwycięstwa nad islamem. Wtedy w całej Europie zorganizowano procesję różańcową – tłumaczy Małgorzata Stuła-Topolska.

Większość procesji różańcowych, które przejdą ulicami miast lub wokół kościołów, rozpocznie się o godz. 15.00.

Gwiaździsta Procesja Różańcowa odbędzie się dzień po obchodzonym 7 października święcie Matki Bożej Różańcowej. Modlitwa ma być kontynuowana także w przyszłych latach.

RIRM

drukuj