O północy mija termin składania list poparcia

Już tylko do północy komitety wyborcze mogą złożyć 100 tysięcy podpisów poparcia dla kandydatów na prezydenta Polski. Po ich przeliczeniu Państwowa komisja wyborcza wyda decyzję o rejestracji.

Do wczorajszego popołudnia Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała kandydatury: ubiegającego się o reelekcję Bronisława Komorowskiego, Janusza Korwin-Mikkego, Pawła Kukiza oraz Adama Jarubasa. Kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego zdaje sobie sprawę, że stoi przed nim bardzo trudne zadanie.

– Ja nie wierzę w sondaże, wierzę w siebie proszę pana. Mam świadomość tego, że startuję z poziomu rozpoznawalności w regionie – powiedział Adam Jarubas – kandydat PSL na prezydenta.

W przedwyborczych sondażach Adama Jarubasa wyprzedza lider pozaparlamentarnej partii KORWiN.

– Zarówno obecne sondaże, jak i wyniki poprzednich wyborów pokazują, że mam znacznie lepsze wyniki niż PSL. Czterech najważniejszych kandydatów to kandydaci: z PO, PiS-u, SLD oraz partii KORWiN – zaznaczył Janusz Korwin Mikke, kandydat partii KORWiN.

Jednak w siłę rośnie także inny z kandydatów – znany muzyk Paweł Kukiz, który przygodę z polityką rozpoczął od promowania jednomandatowych okręgów wyborczych.

Główna walka powinna się rozegrać pomiędzy urzędującym prezydentem Bronisławem Komorowskim a Andrzejem Dudą. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości znokautował rywali pod względem zebranych podpisów. Dudę poparło łącznie 1,6 mln osób. To prognostyk sukcesu – twierdzi Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Teraz kandydat Prawa i Sprawiedliwości oczekuje na weryfikację wymaganej liczby podpisów. Dziś ma także przedstawić nowy spot wyborczy.

Deklaracje poparcia przez co najmniej 100 tysięcy osób złożyli także Marian Kowalski z Ruchu Narodowego i Jacek Wilk z Kongresu Nowej Prawicy.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad polowy oddanych głosów, dwa tygodnie później odbędzie się druga tura.

 

 

                                                                  TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl