fot. sxc.hu

Wieczorem debata kandydatów na prezydenta

Wieczorem na antenie Telewizji Publicznej odbędzie się debata kandydatów na prezydenta. Do rozmowy zaproszono wszystkich jedenaścioro startujących w wyborach. Urzędujący prezydent Bronisław Komorowski  zapowiedział, że nie weźmie udziału w debacie.

Z informacji medialnych wynika, że kandydat PO ma udzielić dziś jedynie wywiadu kilku stacjom.

Poseł Henryk Kowalczyk mówi, że prezydent boi się konfrontacji m.in. z Andrzejem Dudą – stąd decyzja sztabu wyborczego o jego nieobecności na debacie.

Widzowie mieliby możliwość porównania kandydatów, ich poglądów, ich stanowisk na różne rzeczy. Debata pokaże też, jakim kandydatem i mężem stanu jest nasz kandydat: Andrzej Duda – to jest istotne. Żałuję, że nie ma Komorowskiego, ale spodziewaliśmy się tego – cały czas unika rozmowy i konfrontacji – mówi Henryk Kowalczyk.

Kandydaci na prezydenta będą odpowiadać na pytania z zakresu: polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, gospodarki, a także ustroju państwa.

Wstępna wypowiedź każdego kandydata  zaplanowana jest na 45 sekund, tak samo jak końcowa. W każdej z trzech tematycznych rund będą oni mieli do wykorzystania 2 minuty. Debata rozpocznie się o godz. 20.25.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj