fot. sxc.hu

PiS powołuje Centralne Biuro Ochrony Wyborów

Dzięki temu projektowi partia chce przeszkolić przynajmniej po jednym ze swoich przedstawicieli do każdej komisji wyborczej i przynajmniej jednego męża zaufania. 

Pierwsze zadanie dla biura to właśnie szkolenia osób, które chcą współpracować i poznać procedury wyborcze – mówi poseł Grzegorz Schreiber. Polityk dodaje, że główny cel Biura to ochrona wyborów, czuwanie nad ich prawidłowym przebiegiem.

Centralne Biuro Ochrony Wyborów działa w strukturze ogólnokrajowej poprzez koordynatorów okręgowych. W każdym okręgu został powołanych jeden z takich koordynatorów. Jego kompetencją jest z kolei organizowanie na terenie okręgu biur powiatowych i gminnych. Słowo „biuro” ma znaczenie oczywiście symboliczne, pod którym mamy zespół ludzi. Ich celem jest działanie na rzecz ochrony wyborów, czyli przygotowania ludzi do uczestnictwa w komisjach wyborczych, do bycia mężami zaufania. Podstawowym zadaniem na dzień dzisiejszy jest szkolenie kandydatów na mężów zaufania i na członków komisji obwodowych. Następnie biuro ma uważne przyglądać się wszystkim działaniom, które będą podejmować komisje wyborcze podejmowały – powiedział Grzegorz Schreiber.

Z kolei działacze i sympatycy PiS utworzyli Ruch Kontroli Wyborów, który rozwija się w całej Polsce. Te inicjatywy to odpowiedź na liczne nieprawidłowości jakie miały miejsce podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych.

RIRM

drukuj